Informacje o studiach

W trakcie 10. edycji studiów podyplomowych z zakresu Cyberbezpieczeństwa i zarządzania bezpieczeństwem informacji, możliwe będzie uzyskanie certyfikatów:

  • Audytora Wewnętrznego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg PN-EN ISO/IEC 27001:2023
  • Audytora wiodącego. Certyfikat ten spełnia wymagania rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19.01.2022 (Dz.U. 2022, poz.131) w sprawie wysokości świadczenia teleinformatycznego dla osób realizujących zadania z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Oferta szkoleniowa i cenowa jest dedykowana tylko dla uczestników bieżącej edycji studiów podyplomowych.

Studia podyplomowe Cyberbezpieczeństwo i zarządzania bezpieczeństwem informacji

  1. Zakres tematyczny

Zakres tematyczny studiów podyplomowych pn. „Cyberbezpieczeństwo i Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji” nawiązuje do istoty informacji i przedstawia problematykę jej bezpieczeństwa w działających organizacjach, jak również wskazuje możliwości ochrony prawnej informacji i zapoznaje uczestników ze standardami cyberbezpieczeństwa oraz zarządzania bezpieczeństwem informacji. Co jest bardzo istotne pokazane zostaną praktyczne rozwiązania w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji na przykładzie zajęć laboratoryjnych i ćwiczeń praktycznych.

Studia podyplomowe kierowane są do osób zajmujących się, bądź planujących pracę na różnych stanowiskach związanych z zarządzaniem, prowadzeniem, planowaniem, kontrolowaniem bezpieczeństwa informacji i systemów związanych z tworzeniem, przesyłaniem, przetwarzaniem bądź gromadzeniem informacji o różnych stopniach poufności oraz do administratorów systemów teleinformatycznych. chcących  pogłębić swoją wiedzę w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa informacji.

W szczególności studia podyplomowe dedykowane są uczestnikom takim jak:

  • pracownikom administracji państwowej, firm doradczych i przedsiębiorstw zajmujących się bezpieczeństwem i cyberbezpieczeństwem informacji,
  • kadrze kierowniczej i zarządzającej odpowiedzialnej za bezpieczeństwo informacji, chcącej uzupełnić i usystematyzować swoją wiedzę,
  • osobom zajmującym się cyberbezpieczeństwem oraz bezpieczeństwem informacji dla służb mundurowych i cywilnych,
  • administratorom systemów teleinformatycznych.
  • prawnikom, chcącym poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w wielu istotnych obszarach cyberbezpieczeństwa.
  1. Cel i przeznaczenie

Przygotowanie uczestników do pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem cyberbezpieczeństwem informacji, np. manager bezpiecznej informacji w działaniu firmy, przedsiębiorstwa lub organizacji.

  1. Dostarczenie uczestnikom użytecznej wiedzy na warsztatach i ćwiczeniach praktycznych w zakresie ochrony informacji oraz bezpieczeństwa sieci informatycznych.
  2. Zapoznanie uczestników z regulacjami prawnymi, normatywnymi oraz dobrymi praktykami zarządzania bezpieczeństwem informacji w organizacji.
  3. Zapoznanie uczestników z systemami  audytowania, certyfikacji i kontrolowania procesu zarządzania bezpieczeństwem informacji.
  4. Zapoznanie uczestników ze standardami związanymi z bezpieczeństwem informacji, w szczególności z rodziną norm ISO 27000, ISO/IEC TR 13335-2:2003 PN–I-07799-2:2005
  5. Dostarczenie uczestnikom możliwości dalszego rozwoju zawodowego w zakresie działania w strukturach ochrony i bezpieczeństwa informacji.
  6. Pomoc uczestnikom w przygotowaniu organizacji do wdrożenia dyrektywy NIS2.
  1. Organizacja zajęć

Program studiów obejmuje dwa semestry zajęć, łącznie 180 godzin realizowanych w formie wykładów, ćwiczeń i laboratoriów. Zajęcia dydaktyczne odbywać się będą w cyklach dwudniowych organizowanych jeden raz w miesiącu w budynku Wydziału Zarządzania AGH.

sobota 9.00 – 13.00 i 14.00 – 17.30
niedziela 9.00 – 13.00 i 14.00 – 17.30

Organizacja roku akademickiego 2024/2025 na studiach podyplomowych Cyberbezpieczeństwo i zarządzania bezpieczeństwem informacji:

  • czerwiec-wrzesień 2024 r. – rekrutacja
  • październik 2024 r. – rozpoczęcie semestru zimowego
  • marzec 2025 r.- rozpoczęcie semestru letniego
  • lipiec  – wrzesień 2025 r. – sesja egzaminacyjna
  • wrzesień 2025 r. – zakończenie studiów
  1. Organizator
Wydział Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczejul. Gramatyka 10, 30-067 Kraków
Kierownik studiów podyplomowych: Prof. dr hab. inż. Jerzy Mikulik
 Sekretarz studiów podyplomowych: mgr Agnieszka Pohl, tel. 885 590 470, apohl@agh.edu.pl
  1. Wykładowcy

Zajęcia prowadzone są przez wybitnych specjalistów z domen wojskowości i cyberbezpieczeństwa oraz pracowników Wydziału Zarządzania AGH.

  1. Materiały dydaktyczne

Uczestnicy studiów otrzymują materiały do poszczególnych przedmiotów.

  1. Dyplom

Po uzyskaniu wymaganych programem studiów zaliczenia oraz zdaniu egzaminu końcowego uczestnicy uzyskają ustalone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, wydane przez Akademię Górniczo-Hutniczą.

Sposób weryfikacji i dokumentacji efektów kształcenia na studiach podyplomowych – egzamin końcowy.

Kierownik studiów podyplomowych:
Prof. dr hab. inż. Jerzy Mikulik
tel.12 617 4508
e-mail: mikulik@agh.edu.pl

Sekretariat studiów podyplomowych:

Mgr Agnieszka Pohl
e-mail: apohl@agh.edu.pl
tel. 885 590 470